Výcvik pro koně

Převezmeme obsedání Vašeho mladého koně, další zdokonalení podle jejich nadání a pozdějšího účelu využití. Nabízíme také korekturu koní s problémy psychických nebo tělesných.

Obsedání, individuální výcvik a rehabilitační trénink

Důležitě je pro nás, aby kůň spolupracoval s radostí. Chceme vycvičit opravdového kamaráda s respektem a důvěrou a chceme se učit překonávat strach, který je často oboustranný, z koňské i z lidské strany.

Atmosféra učení bez stresu

Chybami se člověk učí … stejně tak koně. Je důležité, že se kůň nebojí udělat chyby a experimentuje vesele pod odborným dohledem, bez nátlaku, ať už je tělesného nebo psychického rodu. Jen tak se zvládne vyvinout taky koňská osobnost, které si tak vážíme. Náš způsob tréninku se inspiruje – a to neustále a znova – metodami klasické drezúry, různými zajímavými nápady Lindy Tellington-Jones, biomechaniky koní a dalších.

„Měli bychom si dělat starosti, abychom koně neodradili a udržovali jeho přirozený půvab, on se srovná květinové vůně ovocí, která se nikdy nevrátí, pokud jednou uletěl.“

ANTOINE DE PLUVINEL z roku 1623


Často vynechávány aspekt při výcviku koně je tělesná námaha. Postupné a fyziologické správné cvičení zaručuje, aby se svaly, šlachy a vazy nedostaly do fáze přemožení. Každá lekce – i když bude ještě tak těžká a vysoká – by se měla zakládat na uvolněnosti koně i jezdce. Pokud již došlo k chybnému pohybu z jiných důvodů nebo úrazu doprovázíme každého koně fyzioterapeuticky a stanovíme individuálně další možný trénink. Energetickou osteopatie a jemnou léčbou Akupunkt-masáží pomůžeme každému koni najít zpět svou uvolněnou rovnováhu.

Doba výcviku je individuálně podle domluvy. Rády uvítáme majitele a jezdce koně, aby se také zúčastnily výcviku! Při uzavřené době výcviku doporučujeme určitě se v jedné nebo více hodin vyučováním seznámit s postupy, aby jste získali pro další práci zajímavé podněty.

Ceny na výcvik a ustájení.