Tipy na a výlety

Různorodá krajina a kulturní významná historie nabízí mnoho míst, kam se určitě vyplatí vyrazit za novými zážitky a poznáním.

Fauna a flora v okolí

V blízkém okolí se můžete vydat například do Arboreta Americké zahrady, Sofronky, ve kterých můžete vidět zajímavé druhy stromů, keřů a rostlin a zároveň si tak užít procházku přírodou. Mimo jiné se v blízkosti Mileva a Stříbra nachází přehrada Hracholusky, Výrovský rybník nebo lom Hradišťský vrch, který nabízí přírodní koupaliště pro teplé letní dny.

Další možností na výlet je také samotná ZOO v Plzni, kde se děti rozhodně nudit nebudou.

Zde nejste daleko od Sedmihoří, takže na celodenní túru máte tímto určitě program zajištěný.

Hrady, zámky a jiné

Naše „domácí“ památka, starý klášter s jednou z největších bazilek v ČR stojí rozhodně o návštěvu. Tam se můžete mimo jiné také zastavit na výborné jídlo.

Pokud si výlet chcete zpestřit o nějaké další památky, určitě doporučujeme navštívit zdejší hrady Volfštejn, Gutštejn, Radyně, zámek Tachov nebo Horšovský Týn, zámek Bor, zrekonstruovanou historickou jízdárnu Světce u Tachova nebo rotundu sv. Petra a Pavla ve Starém Plzenci.

Určitě stojí za zmínku také Keltský Skanzen Jivjany, Hornický muzeum Stříbro, Selský dvůr U Matoušů v Plzni-Bolevci, dřevěná kaple Panny Marie na Šipíně, nebo například dřevěná kaple Matky boží a sv. Žofie v Dianě.

Rozhledny

Plzeňský kraj nabízí mnoho krásných výhledů a scenérií, které může vidět třeba z rozhledny Heřmanova Huť, Březinka nebo Čerchov.

Lázeňská města

Toužíte-li po odpočinku, relaxu a masáží, tak jste ve správném kraji. V blízkosti se totiž nachází Mariánské a Františkovy lázně a také Karlovy Vary, které rozhodně stojí za navštívení. Lázeňským oplatkům odolá jen málokdo.

Pokud jste již vše pro vás zajímavé prošli, určitě v blízkosti najdete spoustu perfektních míst na tůry nebo můžete navštívit okolní města, která mají také něco do sebe.

Sport a možnosti k rekreaci

Okolí Mileva nabízí i sportovní zázemí: Golfklub (Alfredov cca 6km), letiště (Stankov cca 15km), koupaliště (Výrov cca 10km) a vodní sporty na vodní nádrži na řece Mži u Stříbra (Hracholusky).

Dobře značný systém cykloturistických tras láká na putování. Přátele přírody mají v okolí možnosti obdivovat zvěř všech druhů: Prasata, srnky, jeleny, muflony a vzácné ptáky…