Tellington TTouch®

Metoda Tellington TTouch® je způsob zacházení podle Lindy Tellington-Jones, při kterém se každý živý tvor váží a cení jako individuum. Respektující a všímavý vztah mezi koněm a člověkem vytvoří pozitivní atmosféru, která umožnuje učení bez stresu a nátlaků.

Tellington TTouch® je velmi orientován dennodenní praxi a přinese spousto nápadů řešení různých problémů bez toho, že potřebuje techniky, které koně zarazí nebo zakládají na emoce strachu. Kůň se naučí překonávat instinkty k útěku či k útoku a člověk se naučí jasně a vědomě komunikovat se svým protějším.

Tří oblasti, které se navzájem doplňují, podporují v našich koních přirozenou inteligenci, sebevědomí a důvěru: Práce ze země (práce v parkuru učení dle Tellington), Tellington TTouch® doteky (práce na koňském těle) a uvědomělé ježdění. Je to víc než jen pouhá technika, ale i právě celostní celosvětové uznávaný pohled na tematiku koně a spolužití s nimi.


Není vodění jako vodění

Znáte to? Dny jsou krátké, světla je málo a chuť ...
Číst dál…

Ten jemný rozdíl mezi habituaci na strach a překonání strachu…

Jestli modrý deštník nebo velké balíky silaže, koně se můžou ...
Číst dál…

O zatáčkách, centrifugálních sil, narovnání koně a o přirozených zákonech…

Koně jsou opravdoví místři v pohybu s dokonalým atletickým tělem ...
Číst dál…

Univerzální metoda

Tellington TTouch® není zaměřené na určité druhy ježdění. Umožnuje bez stresové obsedání koni, zvýšení výkonů u sportovních koní nebo pomůže vytvořit spolehlivé partneři do terénu. Praktické návody se dají využívat u westernových koní stejně tak, jak u drezúrních, u rekreačních koních stejně i u sportovcích až do vrcholných disciplín.

Na farmě Vikinghorse Milevo má Metoda Tellington TTouch® velký vliv ve společném soužití nejen s koňmi. Skara Günther (Tellington Practitioner P2 a podkoní FN) je u nás k dispozicí jako odborný poradce této metody.

Ježdění, umění komunikaci – webovky od Skara Günther, naše mentorka k tématu Tellington TTouch® .