Šátek na hlavě

Váš kůň má krátkou soustředěnost? Je lekavý nebo nervózní? Nemůže stát a být na  chvíli v klidu? Možná by si přál bandáž na hlavu!

Tělesné bandáže jsou elastické bandáže, které se dají motat různě kolem těla koní. Účinkují na úrovni fascii, uvolňují svaly a stimulují určité části těla nositele (koně). Návod, jak použít  takové bandáže, kam a proč je upevnit, by vyplnil celou stránku. (Nebo celý den, třeba  u nás na semináři!)

Bandáž kolem týlu je ale  poměrně jednoduchá. Co nejdrřív je dobře koně seznámit s bandáži, aby věděl že ho nekouše ;-).

Na hlavě ji snáší drtivá většina koní dobře. Lze ji namotat dvakrát nejdřív kolem týlu. Pak přetáhneme napřed jednu smyčku přes jedno ucho, pak druhou smyčku přes druhé ucho dopředu. Kolem uší stimulují spoustu nervových vedení, která zde vycházejí z páteřní míchy a zásobují hlavu i krk koně.

Koně často rychle reagují, pokud jim bandáž na hlavě dělá dobře. Očivídně se snižuje hladina stresu, hlava se často sníží, zívání a žvýkání následuje. Pokud s ní kůň  pracuje rád, může ji nosit tak dlouhou, jak je potřeba. Žádné „vedlejši učinky“ nebo „zvykací efekt“ nemívá. Konec konců je to podobné, když si sami nasadíme kapucu, šátek nebo klobouk, i když by to nebylo třeba. Citíme se s ním mnohdy prostě líp ;-).

2 thoughts on “Šátek na hlavě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *