Jezdit na barevných míčkách…

Někomu nejde pracovní klus, někdo je zatuhlý v zádech, někdo zase sedí křívé v sedle… Často i své problémy moc dobře známe… Ale jak z toho ven?

Můžou nám pomoci barevné míčky, které vyvinul Eric Fränklin, tanečník a choreograf ze Švýcarska. Pod zadkem v sedle, pod pažemi, pod stehny atd. jsou schopny uvolnit a stimulovat fascie a svaly a pomohou takto jezdci změnit navyklé stereotypy.

Jezdecký sed se vytvaruje správnou funkcí. Instrukce, které vytvoří na oko krásně vypadající sed, často se svému cíly vyhnou. Klasickým příkladem jsou prošlápnuté paty. Prošlápnutím nám zatuhne nejen kotník, ale i koleno a kyčle. Přitom podpora uvolněné nohy nechá paty rytmicky pérovat nízko ve třmenu …

Barevný „(ne)smysl“ pod zadkem samozřejmě není jediná možnost, jak na uvolněný sed.  Ale je skvělé,když v některých situacích nemusíme myslet navíc ještě na uvolněnost, ale máme pomůcku, která tam naše tělo dovede svépomocí. Pokud chcete také sedět na barevném míčku, uspořádáme začátkem dubna opět víkendový kurz ‚jezdecký sed v balanci‘,  kde mimo jiné použiváme i Franklinovy míčky.

Zde najdete vše potřebné a přihlášení na vikendové školení pro jezdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *