Náš tým

Náš vlastní tým není moc velký, ovšem to neplatí v případě, když přijedou lidé za námi jezdit, nebo za jakoukoliv jinou aktivitou, protože tím se náš tým ohromně rozrůstá. Každý si pomáhá s každým a všem je pomoc nabídnuta, pokud o ni stojí a každý se tak může stát členem naší „rodiny“.

Trenerká Anička

Výcvik koní a jezdců přebírá převážně Anička, maminka dvou děti, trenérka skupiny C pro sport islandských koní a fyzioterapeutka pro koně. Anička se vždy snaží poznat a řešit problémy ve svém celiství. O své koňské svěřence se stará fyzioterapii a AKUPUNKT-MASAŽi podle Penzel na koních (APM). Ve volném čase renovuje statek, cestuje ráda na koni po krajině nebo si hraje na housle. Největší radost má z toho, když může udělat někoho zas o trochu šťastnější – jestli člověka anebo zvířátko je při tom úplně jedno.

„Pro mě platí jedinečnost jednotlivce, každý kůň a každý jezdec má své vlastní nadání, svůj osobní výraz. To je základ mé práce. Můj cíl jsou pilní, motivovaní koně, tělesně i psychicky v nejlepší kondici. Je to harmonický a uctivý vtah mezí koněm a člověkem, založen na oboustrannosti.“

Krátký životopis:
1986 Narozená v Landshutu, Německo
1994 První kontakty s koňmi
2002 Průvodkyně na hipoturistiku, Riedelsbach, Německo
2005 Německá mistryně mládeže ve vandrování na koní (560km)
2005 Vandrovník roku 2005
2006 Složení trenérské licenci skupiny C (IPZV) oprávnění k výuky jezdce a koní, Grenzlandhof, Saarland v Německu
2007 Maturita a přestěhování se zvířaty do Čech, začátek provozu farmy Vikinghorse Milevo
2008 Vzdělání a zkoušky na terapeutku AKUPUNKT-MASÁŽ podle Penzel na koních
2010 Zkoušky na ošetřovatelku koní ve Warendorfu, Německo podle německé federace (staatlich geprüfter Pferdewart FN)
2010 Přeškolení na posuzovatele Hestardagaru (závodní disciplína v rekreačním sportu islandských koní)
2013 – 2014 Studium veteriny na Univerzitě v Lipsku, úspěšné složené zkoušky předfyzikum
2015 – 2016 Vzdělání a úspěšné absolvované závěrečné zkoušky na fyzioterapie pro koně (DIPO – Německý institut pro osteopatie na koních)
2018 Nástavbu fyzioterapii v oblastí vizcerální osteopatie (DIPO)
2021 Školení a oprávnění ke uskutečnění Angie – kurzů (Tellington TTouch, Centered Riding, Connected Riding)
2021 Začátek výcviku metody Tellington TTouch

V roce 2018 a začátkem roku 2021 posílil náš tým o dva dušičky, Jenda a Klarka.

Kořeny naší farmy mají česko-německý základ díky rodičům Marii Dives a Heinrichovi Köllner-Divesovi, sociální pedagogové a muzikanty, nebo-li „rodičům farmy“. Maria 2018 odešla z hmotného světa, ale její srdcový sen a duše je v Milevě stále naživo. Děda Heinrich pomáhá sem tam, když přijede na návštěvu. V Německu spolu provozovali malou manuální výrobu zobcových fléten, o nichž pod odkazem najdete vše zajímavé a podstatné.

Tým zvířat

Bez nich by to nebylo možné. Nejdůležitější část našeho týmu jsou samozřejmě naše koně – islandští a shetlandští. Žiji s námi zhruba 40 koní, naše dlouholetí školní koně a kamarády našich jezdců, některé důchodci a pár mladých dorůstajících koníků. Jinak se u nás nachází ještě stádečko skudských ovcí, smečka šiperek a všechno možné i nemožné, co tak na statek patří…