Náš statek

„Milevo, za dávných časů Mylywo nebo Mühlhöfen: U rybníka před dvorem stojí pod velkými kaštany malá kaplička. Okrovožluté a bílé jsou fasády selských dvorků, které lemují náves. Opadávající omítka, vybledlé okenice, rozkvetlé zahrádky – když se setmí, štěkají psi, přes den kdákají slepice a v jarních nocích kuňkají žáby u rybníka. Je to ostrov poklidnosti a rozvážnosti. Hodiny tu tikají jinak, poněkud pomaleji, pokud se nezastavily úplně – bez toho, že by to někomu vadilo…“

Snít.

Náš dvůr leží v západních Čechách v malé vesničce Milevo. Mnoho cestiček do blízkého okolí vybízí k vyjížďkám ve zdejším idylickém prostředí. Náš velký sen je být v souladu s přírodou, udr6ovat rozmanitost a jednat dlouhodobé podle některých zásad permakultúry – pořád v dohledu ten velký celek.

Čerpat energii.

Ten pocit být nesen, vnímat úžasné teplo koňského těla… Naše koně – island’áci a shetlandští poníci – jsou otevření a upřímní tvorové, kteří nám dělají skvělé partnery i v náročných situacích a nabíjí nás neskutečnou energií.

V našem malém chovu islandských koní původem „od Wittinghaus“ dbáme především na vyrovnanou povahu našich rekreačních koní s lehce jezditelným mimochodem zvaným tölt. K našemu malému zemědělství patří i stádečko ovcí a dalších zvířat, která u nás mají skvělé útočiště.

Oddychovat si.

Zde v Milevě můžete nechat vaše smysly naplno vnímat klid, vůně a krásy zdejších lesů, luk a čistoty této krajiny a zklidnit tak svůj rytmus od normálního hektického života. S našimi koňmi najdete balanc a rovnováhu, nezávisle na tom zda jste začátečník jakéhokoliv věku nebo zkušený koňař.

Těšíme se na Vaši návštěvu!