Náš statek

„Milevo, za dávných časů Miliwo nebo Mühlhöfen: U rybníka před dvorem stojí pod velkými kaštany malá kaplička sv. Jakuba. Žluté a bílé jsou fasády selských dvorků, které lemují náves. Opadávající omítka, vybledlé okenice, rozkvetlé zahrádky – když se setmí, štěkají psi, přes den kdákají slepice a v jarních nocích kuňkají žáby u rybníka. Je to ostrov poklidnosti a rozvážnosti. Hodiny tu tikají jinak, poněkud pomaleji, pokud se nezastavily úplně – bez toho, že by to někomu vadilo…“

Snít

Náš dvůr leží v západních Čechách v malé vesničce Milevo. Mnoho cestiček do blízkého okolí vybízí k vyjížďkám ve zdejším idylickém prostředí. Náš velký sen je být v souladu s přírodou, udržovat rozmanitost a jednat dlouhoudobé podle určitých zásad permakultury – mít stále v dohledu onen velký celek.

Čerpat energii

Ten pocit být nesen, vnímat úžasné teplo koňského těla… Naše koně – islandští a shetlandští poníci – jsou otevření a upřímní tvorové, kteří nám dělají skvělé partnery i v náročných situacích a nabíjí nás neskutečnou energií.

V našem malém chovu islandských koní původem „od Wittinghaus“ dbáme především na vyrovnanou povahu našich rekreačních koní s lehce jezditelným mimochodem zvaným tölt. K našemu malému zemědělství patří i stádečko ovcí a jiných zvířat, které mají u nás skvělé útočistě.

Oddychovat si

Zde v Milevě můžete vaše smysly nachat naplno vnímat klid, vůně a krásy zdejších lesů, luk i čistoty této krajiny a zklidnit tak svůj rytmus od normálního hektického života. S našimi koňmi naleznete balanc a rovnováhu, nezávisle na tom zda jste začátečník jakéhokoliv věku nebo zkušený koňař.

Těšíme se na Vaši návštěvu!