Knihovna

Ježdění – Centered RidingAutorka: Sally Swift (ISBN 978-80-209-0412-6)Převratná výuková filozofie ježdění na koni, zdůrazňující uvědomování si těla, význam „měkkých očí, správného dýchání, centrování a rovnováhy. Autorka byla půl století průkopníkem mezi instruktory jezdectví. V této knize, která vyšla v mnoha jazycích, poprvé formulovala své metody, které umožní koni i jezdci dosáhnout harmonie, pracovat společně, přirozeně a bez bolesti. Spoléhá na živé, neobvyklé, vysoce kreativní a ověřené představy a znalosti anatomie člověka a koně, které jezdcům umožní jezdit s přirozeným držením těla. Kniha je určena mírně pokročilým jezdcům i těm, kteří již postoupili k nejvyšším stupňům.

The Icelandic Horse

Autory: Björnsson, Gísli B./ Sveinsson, Hjalti Jón, jenom v angličtině dostupné

The Icelandic Horse je výjimečná kniha s velkém rozhledem o fascinaci chovu islandských koních. Mnoho exklusivních fotek a obrázky, některé publikované poprvé vůbec, udělají knihu okolo islandských koních, která obsahuje všechny aspekty, mimoto dějiny a kořeny těchto koní

Jezdecká škola Lindy Tellington-Jonesové

Autory: Tellington-Jonesová Linda, Pabelová Andrea, momentálně bohůžel jen v antikvariátu a z druhé ruky…

Pod mottem více radosti a úspěchů s TTEAM a TTOUCH kniha podrobně seznamuje s metodou výcviku koní, kterou vyvinula autorka. Bohatý fotografický doprovod pomáhá vysvětlovat práci s tělem koně, práci s koněm ze země i vlastní ježdění podle autorky. Přestože se v knize pracuje především s dětmi, je kniha určena všem, kteří se chtějí ve svém ježdění i v porozumění koním zdokonalit. Určitě se mnozí nad sebou zamyslí při pohledu na malé děti, které skáčou na koni přes překážky bez sedla, s rozpaženýma rukama a se zavřenýma očima… Jedna z mála přehledně, jasně a srozumitelně zpracovaných knih o ježdění a o vztahu ke koním.