TTouch doteky – magický kroužek a čtvrt

Kroužek a čtvrt – není to jen magické číslo, je to základ některých TTouch doteků dle Lindy Tellington-Jones. Proč zrovna kroužek a čtvrt? Zatím ještě jistě nevíme… Fakt ale je, že masáže v tomhle rytmu mají mimořádný vliv na naše mozkové frekvence. Elektroencefaletické měření během TTouch doteků dokázalo, že právě kroužek a čtvrt vyvolával znatelně zharmonizovaný obraz grafů. Jiné variace kroužků toho schopny nebyly.

Přitom bylo zajímavé, že vliv to mělo jak na příjemce doteků, tak na poskytujícího. Profituje tím pádem nejen kůň v krátké chvíli odpočinku, ale i člověk se uklidní a zvládá uspořádat myšlenky.

Tenhle fenomén bude  nejspíš i jedním z hlavních důvodů, proč koně reagují tak citlivě na TTouch doteky nejen v přímém kontaktu, ale i na dálku. Koně mají doslova šestý smysl,  který jím umožňuje vnímat na dálku naše emoce, či elektrické mozkové impulzy. Vyhledávají raději harmonické signály,  emocionálnímu chaosu se často raději vyhýbají.

Když se naladíme opět na příjemnou frekvenci,  dá se často pozorovat, že koně společnost   tohoto člověka schválně vyhledávájí. Pomoct nám u toho můžou třeba TTouch doteky z dálky nebo i na sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *