Balanční otěž

Užitečný tip, který napomůže vést koně k fyziologickému smysluplnému pohybu pod sedlem.

Občas má jezdec plné ruce. Balanční otěž ovšem vezme do ruky rychle, když ho potřebuje. Pro jezdeckého koně je to totiž skvělá pomůcka, která mu pomůže posouvat svoje těžiště dozadu a vrátit se do balance. Velmi užitečné je třeba i v náročném terénu.

Co vypadá tak hezky jako řetízek, není nic jiného než obyčejné 6metrové lanko ze stavebnin. Balanční otěž leží nad ramenným kloubem na začátku krku. Tam účinkuje na nervový komplex, ganglium stellatum, rozpojka nervů, která zásobuje přední končetiny a krk. Tam dokáže jeho impuls vyvolávat reflex dopředu-dolu se současném nadzvedání trupu.

U remonty, mladého koně v prvním roce jeho výcviku, je balanční otěž zvlášť smysluplná. Podporuje brzdící a řídící pomůcky bez toho že omezuje koňskou hlavu. Takto může kůň nosit balanční tyč hlava-krk volněji a pod jezdcem najít znova svou přírodní rovnováhu.

Pomůcky musí být učiné a jednoduché… takto zaplétáte svoje balanční otěže jednoduše samy!

Ale také u staršího jezdeckého koně je balanční otěž skvělá věc. Zde třeba pomůže při chůze z kopce, aby kůň zvládl chodit pomalu, nosit váhu na zadních končetinách a aby neztratil rovnováhu i v těžkém terénu.
Metoda Tellington TTouch® překvapí ještě s mnoho dalšími zajímavými pomůckami, které zjednoduší všední den jezdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *