Horsephysio

Ke zdravému koni vede mnoho cest. Základ ovšem jsou vždy chovní podmínky podle koňských potřeb, kvalitní krmení a trénink, který odpovídá fyziologie koní.

I přesto se může stát, že dojde k zdravotním problémům či úrazu – často zároveň k problémům, týkající se pohybového aparátu koní. Stejně tak jako u lidí se také shromáždí u našich jezdeckých koních problémy s páteří, příčiny jsou různé – úraz, nepasující sedla, nevhodné ježdění, jezdec s vadným pohybem či zdravotnými problémy a další. Většina těchto koní zvládne kompenzovat svoje nedostatky a fungovat i takto. K vysokému výkonu, k dlouhověkosti a k spokojenosti jezdce i koní to ale často už nestačí.


Nabízíme kompetentní fyzioterapeutické ošetřování, uvolňování a masáže Vašeho koně – rehabilitační trénink a poradenství.

Některé problémy se dají zlepšit změnou tréninku a odstraněním rušivých faktorů. Pokud bude nutno terapeutický zásah, přijede v nejlepším případě terapeut rovnou pacientovy do stáje.

Provádíme:
Stresová bodová terapie dle Jack Meagher
Aktivační a mobilizační techniky (mobilizace kloubů, uvolnění svalů a páteře)Strečink a protahování svalů
Myofasciální terapie
Viscerální osteopatie
Kraniosakrální techniky
Akupunkt-masáže
Akupresura
Ošetřování jizev a jeho odblokování

Rehabilitační trénink

Trénink výrazně podporuje uzdravení pacienta. Proto rádi poradíme a podporujeme Vás a Vašeho koně po terapeutickém zásahu s dalším rehabilitačním tréninkem.

Trénujeme pomocí:
Bandážování tělesnými bandáži/Thera-Band na přerušení kompenzačních pohybů
Stabilizační trénink na balančních podložkách (trénink hlubokého svalstva páteřního)
Tellington trénink (TTouch a práce ze země) na zlepšení koordinace
Cvičení na uvolnění svalů pro lepší aktivaci zadních končetin a rovnováhu koně

Wellness-dovolená pro Vás a Vašeho koně

Nabízíme Vám ale také možnost společně s Vaším koněm využívat wellnessový program u nás na farmě. Váš kůň se ošetřuje z různých stran včetně jezdeckého pohledu. Navíc dostanete nápady a ponětí s sebou na péči a práci, která přispívá k další rekonvalescenci.

Nabízíme také jednodenní semináře u nás nebo přímo u Vás ve stáji, kde se můžete naučit různé masáže a tipy ohledně péče koní.