Nebuďme hluší ke koňské duši !

Milí přátelé, opět zdravím Vás všechny, kdo se zajímáte o dění na statečku Vikinghorse Milevo!

Minule jsem Vám vyprávěla o tom, co všechno na statku nenajdete. A tak – v zájmu zachování rovnováhy – bych se s Vámi dnes ráda podělila o poznání, co tam, tedy u našich koní, určitě najdete – a to je duše! Věděli jste to? Já to teda tušila, ale že bych si byla určitě jistá – to bych se zbytečně naparovala a Vy byste to nejspíš hned poznali. Ale teď už to vím určitě – ano, mají duši. Mají duši čistou a nefalšovanou a když napojíte tu svoji na tu jejich, zažijete úžasnou komunikaci, která tu Vaši dušičku zahřeje a obohatí o nepřenosný zážitek. A ten si pak můžete schovat na horší chvíle a hýčkat si ho jako bohatství, o které Vás nikdo nikdy nepřipraví.

Je Vám to docela legrace – ta komunikace s nimi. Tuhle nedávno jsme šly s kamarádkou na pastvinu pro koníka, který ten den měl pracovat s holčičkou v rámci hiporehabilitace. Ale ouha, přišly jsme o něco dřív, v době, kdy naši čtyřnozí parťáci ještě nebyli po snídani. A to jste měli vidět, ty pohledy a výraz, který jasně říkal „No co tady děláte tak brzy, ještě jsme nedojedli, nedáte nám ještě chvilku?“ No co myslíte, chvilku jsme jim samozřejmě daly! A když jsme se po čtvrt hodince vrátily, šel už nám koník naproti, doprovázen kamarády, kteří se přišli přesvědčit, jestli by třeba náhodou teď, když už zahnali hlad, nebyla pro ně taky nějaká prácička?! A už byla jiskra v oku a jakoby říkali „No, holky, teď už je to OK, tak jdeme na to !

No a co teprve, když třeba v rámci přípravy na jízdu uděláte něco, co má váš kůň rád – masáž, příjemné doteky apod. – to sehne hlavu, uvolní si svaly a jakoby říkal – „hm, to je fajn, to se mi líbí….“ Ale pozor – platí to úplně stejně i naopak! To k vám pak tu hlavu otočí a jasně Vám dá najevo, že tedy…. tohle ne, to se mi ale fakt nelíbí, a koukej si dát příště pozor, ať mi tu nohu zvedneš tak, abych neztrácel balanc !

Jo, a abych nezapomněla – víte, že koně krásně zívají? – Můžete si přitom prohlídnout zuby! A hlavně ještě – víte, že se umí smát? No fakt, to pak celí zjihnete a prostě se musíte usmát taky!

A víte, že………a že… a že…

No bylo by toho k povídání ještě mnohem víc, tak třeba zas někdy příště – nebo víte co, přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

Zdraví Vás

                                            Babča Zdenča

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *