Ať svět tleská či netleská – jezdí se Malá Milevská!

Tak Vás, milí přátelé, po nějaké době opět zdravím. Minule jsem Vám líčila, jak jsme letos v Milevu na farmě Vikinghorse zahájili sezónu „hospůdkou“ a dnes mám pro Vás další naši „perličku“, neřku-li „pecku“!

Určitě jste všichni, kdo se o koně a dění kolem nich zajímáte, viděli – či aspoň o ní slyšeli –  světoznámou Velkou Pardubickou. Ale – ruku na srdce – slyšeli jste o Malé Milevské? Nebo ji snad dokonce viděli? Pokud ne, tak je nejvyšší čas to příští rok napravit!

To bylo tak: Před více jak deseti lety přišel kdosi  (myslím, že jedna z našich „zasloužilých“ jezdkyň) s nápadem uskutečnit jakýsi protipól slavné Velké a zorganizovat si vlastní Malou! No a od slov nebylo daleko k činu, naše Anička vymyslela trať s překážkami, půvabný členitý pozemek je k dispozici, koníci a jezdci také – a už to bylo. Je samozřejmě pravdou, že se „trošičku“ od té pardubické steeplechase lišíme – máme poněkud nižší překážky, kratší trať a méně slavné koně a jezdce – zato však nervozita na startu, chuť a odhodlání, radost z dojezdu bez nehody do cíle, i slavnostní dekorování všech – to v Milevu za Pardubicemi určitě nepokulhává! Ale v zájmu objektivity musím přiznat – víte, u nás se nejezdí pro nic jiného, než pro radost! A letos dokonce Anička za jednomyslné podpory zúčastněných pozměnila pravidla v tom smyslu, že se nejelo ani na čas. Měřítkem úspěšnosti byla už sama účast, nadšení, radost a bezpečný dojezd do cíle – to byl bonus! A toto splnili všichni zúčastnění, z nichž každý jel podle svých možností a schopností  –  věkový průměr byl opět někde kolem padesátky!

Tak letos to máme za sebou, ale rok uteče a my všichni v Milevu se budeme těšit, že nás přijdete na trať povzbuzovat, neboť sice

ať se tleská či netleská, jezdí se Malá Milevská – diváky však máme rádi, jsou to naši kamarádi !

Zdraví Vás                     babča Zdenča

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *