AKUPUNKT-MASÁŽ podle Penzel na koních (APM)

Akupunkt-Masáž dle Penzel je relativně mladá meridiánová terapie s kořeny v tradiční čínské medicíně (tčm). V 50tých a 60tých letech jí vyvinul masér Willy Penzel na člověku. Až v 80tých a 90tých letech přenesl jezdec a podkoní FN, Dieter Mahlstedt, tuto metodu masáží na koně.
Energie proudí v každým těle na určených dráhách, takzvané meridiány. Důkaz existenci meridiánů přinesl v roce 2004 tým výzkumníků kolem profesora fyziky Dr. Dr. Fritze A. Poppa v internacionálním institutu pro biofyziku v Neussu.


Důvody nemocí jsou podle Willy Penzel poruchy v energetickém toku.


Harmonizuje se energetický systém organizmu, odstraní se zácpy a rušící oblasti – krátce, energie se dostane opět k proudu – odstraní se s tím i zárodek nemoci a dodává tělu sílu, nastavit zase svoji rovnováhu. Takto rušivé oblasti jsou často i viditelná, kdy by člověk koukal pozorně:

Potí se můj kůň neobvyklé nebo víc na určitých oblastech?
Má někde místa, kde se drbe bez očividného důvodu?
Má rozdrbané korunky u kopyt?
Nebo jsou někde rušivé jizvy na koňském těle?
Jak vypadá jizva po kastraci?

Tohle všechno a ještě mnoho více můžou být indicii, které nám jsou pomocí objevit poruchy dřív, než nastane závazný zdravotní problém.

Ošetření podle APM se provádí obvykle jemným hlazením s masážním prvkem určitých částech těla podél meridiánů. Je to bezbolestní metoda, která si většina koní ohromné užívá. Jizvy a jiné oblasti jako jsou korunky na kopytech se masíruje také speciálním APM-krémem. Akupressura jednotlivých bodů se používá jako podporu a ke lepší stimulaci energetického systému.

Kdy APM?

U koní, který pod jezdcem vykonávají práci, je to obzvláště důležité, aby energetický systém fungoval. Proudící energie je ručitel na funkční imunitní systém, harmonicky fungující páteř, svalstvo a šlachy, vytrvalost při ježdění a vyrovnanou povahu koní.
Se svým jemným způsobem dosáhne APM dobré výsledky při problémech v pohybovém aparátu blokád páteři.
Podporuje léčební proces a organizmus pozitivně a rozumí se jako prevence proti onemocněním.

APM – dennodenně

Mimo ošetření terapeutem můžete také sami podporovat energetickou práci. Jednoduché věci, jako čistění podél energetického toku, může se každý jezdec naučit a spojovat s denní péči o koně. Pro zájemce nabízíme proto semináře o energetické péči s užitečnými radami pro každý den.


Školiště Akupunkt-Masáži v Německu:
Europäische Penzel-Akademie am Pferd GmbH & Co. KG
Willy-Penzel-Platz 1-8, D-37619 Heyen bei BodenwerderVice informaci na www.apm-penzel.de